Jaapani autotootja Toyota, kes on isesõitvate autode suhtes üles näidanud suurt skepsist, teatas nüüd, et plaanib isesõitva auto teedele vurama saada juba 2020. aastaks, kirjutab Financial Times.
Toyota plaanib turule tuua autod, mis suudavad ise kiirteedel sõita ning ka ühe nupuvajutusega sõidurada vahetada. Ettevõte tutvustas ajakirjanikele oma plaani Lexus GSi näitel: auto suutis kohaneda liiklusega ning sensorite ja kaamerate abil kiirteel sõitmisega hakkama saada.
„Me oleme tegelikult selle tehnoloogia kallal töötanud juba aastast 1990. Meil on teiste ees selge edumaa ning me töötame edasi, et see edu veelgi suurem oleks,“ kommenteeris Toyota ohutustehnoloogia juht Moritaka Yoshida.
Toyota teade isesõitva auto arendamisest tuleb ajal, mil üha levib kuuldus, et Jaapani autotootjad jäävad Silicon Valley autorevolutsioonist kõrvale. Toyota palkas hiljaaegu oma ridadesse robootikaeksperdi Gill Pratti.
Hoolimata sellest, et auto peaks olema isesõitev, on Toyota siiski öelnud, et nende plaani kohaselt pole auto siiski täielikult iseseisev, vaid juht ning sõiduk töötavad meeskonnana. Selle eesmärk on vähendada liiklusõnnetuste riski.
Seotud lood
Isesõitvad autod on tulekul ja see pole kellegi jaoks enam eriline uudis. Vähem on aga räägitud sellest, kuidas isesõitvad autod muudavad kogu autotööstust ja ühiskonda, milles me elame. Peamine tulemus on see, et umbes 25 aasta pärast ei oma enam keegi autot.
Kõik maailma suurimad autotootjad on sattunud raskustesse, kui nende aastatoodang on ületanud 10 miljoni auto piiri. Toyota juhil on plaan, kuidas valutult edasi liikuda.
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.